1. FC Slovácko "C" - TJ Topolná 1:2 (1:1)

Střelci: Foltýn Jan, Lukáš Srnec.
Sestava: Jakub Mikel - David Dohnal, Adam Válek, Daniel Zelinka, Jiří Mikoška - Jaroslav Hoferek (90. Martin Bursík), Pavel Hoferek (72. David Podlas), Petr Haša, Jakub Foltýn - Jan Foltýn, Lukáš Srnec (69. Jakub Dedík)
Na střídání připraveni: Lukáš Polášek.

K zápasu na Slovácko jsme odjížděli s pokorou k soupeři, který byl na druhém místě tabulky. Zápas se pro nás nevyvíjel dobře, protože už v 8. minutě jsme inkasovali z penalty. Naštěstí to na nás nezanechalo nějaké následky a už ve 14. minutě měl z pravé strany šanci Jenda Foltýn, který trefuje nohy brankáře. Jakub Foltýn pak v 17., 28. a 31. minutě prověřil pozornost brankáře nebezpečnými střelami. Ve 33. minutě Pavel Hoferek posouvá na pravou stranu na Jardu Hoferka, který prudkým centrem bohužel nenachází nikoho ze spoluhráčů. Hned o minutu jsme se dočkali zaslouženého vyrovnání, kdy Jan Foltýn vyslal Srnce, který dává zpět pod sebe na Jendu Foltýna, kterým s klidem dává plackou k tyči na 1:1. Ve 39. minutě domácí zahrávaji roh, kdy necháváme hlavičkovat domácího hráče, který trefuje břevno. Poločas končí 1:1.

V kabině jsme si řekli, že nás ještě čeká velmi náročný boj a to se také potvrdilo. V 53. minutě Jarda Hoferek posílá centr, který domácí odvrací na roh. V 55. minutě opět prokázal své kvality bezchybný Mikel, který chytá šanci domácích. V 58. minutě jsme udeřili. Srnec na vápně udržel přihrávku od Jendy Foltýna a nekompromisní střelou dává na 2:1 pro nás. Bohužel v 68. minutě přicházíme o svého kapitána Pavla Hoferka, když se ve výskoku srazili s domácím hráčem hlavami a oba dva musejí být střídáni a okamžitě odvezeni do nemocnice na šití. Dobrá zpráva je, že Pavel Hoferek má jen 2 stehy, bez otřesu mozku a v pátek se zapojí do tréninku. Domácí hráč je také v pořádku a to je hlavní. Zbytek zápasu jsme takticky dohráli a domácí už nepouštěli do nějaké šance a když se domácí k nějakému zakončení dostali, tak to pochytal opět vynikající Mikel. Musím před klukama smeknout, zvládli velmi náročně fyzické utkání a po zásluze si odvážíme výhru za tři body. Tentokrát i kluci z lavičky hodně pomohli. Museli jsme vzít i dorostence Martina Bursíka, který byl také platným hráčem. V neposlední řadě musíme poděkovat i našim fanouškům za povzbuzování. Hoši díky za výkon.