TJ FS NAPAJEDLA – TJ Sokol Újezdec-Těšov 5:0 (2:0)

Střelci: Bouda 2x, Winkler, Solecký a Buček

Sestava: Kočenda, Chytil, Malina, Sedláček, Berecka, Tobola, Lhotský, Havlík, Lajza, Winkler, Bouda

Střídali: Solecký, Buček, Mikoláš, Sysel, Klinkovský.

Komentář trenéra Hradila:

V prvním mistrovském utkání nové sezony dorostenci přivítali na svém hřišti ÚJEZDEC. Hra v úvodu zápasu byla rozháraná a klid na domácí kopačky přinesl až první gól po úniku Boba Boudy. Pak již hráči začali hrát to co si řekli v kabině před zápasem a výsledkem bylo sólo Lukáše Winklera zakončené ranou k tyči. Do poločasu se již domácí ani hosté neprosadili a poločas tak skončil 2-0.

Ve druhé půli hosté odpadli fyzicky a tak si mohla zahrát i celá domácí lavička. Góly postupně vstřelili Solecký, Bouda z penalty a Buček. Domácí tak získali první 3 body do tabulky. V příštím kole mají dorostenci volno,ale zajíždějí k přátelskému utkání do Hulína.

Muži:

TJ Sokol Ořechov - TJ Topolná 3:1 (3:0)
Střelci: Jakub Foltýn
Sestava: Jakub Mikel - David Dohnal (85. ŽK), Adam Válek, Daniel Zelinka, Jiří Mikoška - Jakub Dedík (70. Lukáš Večeřa), Jakub Foltýn, Pavel Hoferek (C), Petr Haša, Adam Lapčík - Jan Foltýn (84. ŽK).
Na střídání připraveni: David Podlas, Pavel Bartošek, Lukáš Polášek

Komentář trenéra Leitnera:
      Opět jsme začali špatně. Na časomíře ještě svítily dvě nuly a jsme už inkasovali první branku, protože jsme si nepohlídali roh domácích. Ve 3. minutě jsme mohli vyrovnat, ale bohužel Foltýn Jan trefil brankařovi nohy. Jak se říká nedáš dostaneš, tak jsme v 5. minutě inkasovali na 2:0. V 17. minutě jsme inkasovali z penalty na 3:0. Po tomto šoku jsme se konečně dostali do hry i my. Ve 24. minutě krásná střela Foltýna Jakuba, 28. minuta střela Válka ze 30 metrů, 37. minuta střela Jakubua Foltýna z boku velkého vápna, vše nám to létalo kousek vedle tyčí. Ve 39. minutě jsme měli velkou šanci, kdy Zelinka vybojoval balón, posunul ho na pravou stranu Dědíkovi, který utekl po lajně a vyslal prudký centr po zemi přes malé vápno na volného Jakuba Foltýna, který bohužel špatně trefil a míč skončil opět vedle brány.

V poločase jsme si něco řekli a to jsme druhý poločas plnili. Kluci začali hrát a najednou jsme měli navrh. Je sice pravda, že domácí dali tyč a břevno a zbytek pochytal opět vynikající Mikel, ale to tak bývá když se tlačime dopředu a nemyslíme na zadní vrátka. V 78. minutě domácí po závaru ve vápně zahráli rukou a pískala se penalta. Vzal to na sebe Jakub Foltýn a tvrdou střelou nedal brankařovi šanci a snížili jsme na 3:1. Měli jsme pak ještě dvě pološance, ale už se na skóre nic nezměnilo a mi odjíždíme s prohrou. Za druhý poločas musím kluky pochválit a hlavně si musíme uvědomit, že se začíná, když rozhodčí pískne a ne ještě 20 minut být myšlenkami v kabině.