Víkendové zápasy 11. 3. 2018

Halový turnaj v Březolupech

Dne 10. 3. 2018 jsme se zúčastnili již tradičního halového turnaje v Březolupech. Tento rok bojovalo 5 týmů (Březolupy, Topolná, Bílovice, Nedachlebice a Babice). Nejstaršími hráči, kteří se aktivně zapojili, byli ti z ročníku 2004. Náš početně nevelký tým se skládal z brankáře Františka Kočendy a hráčů do pole: Jakuba Mikoláše, Matyáše Kedry, Alexandra Olivy, Petra Úlehly, Davida Mikulky a Radima Podlase.

První zápas jsme odehráli proti Nedachlebicím. Zápas byl rozpačitý, seznamovali jsme se s halou a všemi jejími specifiky, nicméně i přes všechny potíže jsme se dostali do jednobrankového vedení. Po poločasové přestávce jsme pokračovali v naší hře a tlačili se neustále dopředu. Naše snažení jsme bohužel nepřetavili v dvoubrankové vedení, ale jsme inkasovali po tečované střele. Poté jsme se opět vrhli do útoku a doslova v posledních sekundách jsme vstřelili vítězný gól.

Následoval zápas proti Bílovicím, který jsme bez problémů vyhráli 4:0 a i zápas proti Babicím byl bez nervů s vítězstvím 5:1. V posledním zápase jsme se postavili domácím Březolupům. Karty byly rozdány takovým způsobem, že pokud bychom získali minimálně bod, turnaj bychom vyhráli. A i v tomto zápase jsme se dostali do vedení 1:0. Ve druhém poločase ovšem domácí přidali na důrazu a rychlosti a tím nás zatlačili do defenzivy. Několikráte nás podržel brankář František Kočenda, avšak ani on nemohl nic dělat proti dvěma slepeným gólům. Dvě minuty před koncem jsme prohrávali 2:1. Iniciativu zápasu jsme nyní přebrali my a karta se otočila. Výsledem však byla pouze nastřelená tyčka a tři slibné šance, které jsme však v gól nedokázali přetavit.

Po třech vyhraných zápasech a jedné remíze jsme skončili na druhém místě se ziskem 9 bodů a při kladném skóre 12:4. Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen Alexandr Oliva s 5ti vstřelenými góly. Musím poděkovat všem klukům, kteří se zúčastnili - všichni bojovali, vzájemně se zaskakovali a hráli jako jeden tým. O defenzivu se především staral František Kočenda (brankář) a náš hlavní obránce Jakub Mikoláš. Ofenzivu měli na starost Alexandr Oliva a Matyáš Kedra. Pro mě byl však překvapením turnaje David Mikulka (jeden z nejmenších hráčů celého turnaje), který vstřelil dva góly a další připravil.

TJ FS Napajedla - TJ Sokol Kněžpole 1:0 (1:0)

Branky: Robin Holomek

Sestava: Filip Kočenda, Matěj Zámečník, Jakub Viceník, Pavel Bartošek, Radim Jurčík, Pavel Kolář, Martin Bursík, David Podlas, Libor Machač, Robin Holomek, Lukáš Srnec

TJ Topolná - TJ Mistřice

Nehráno pro malý počet hráčů Mistřic.

soutěžní zápas

Napajedla - Prakšice