TJ Sokol Prakšice-Pašovice - TJ Topolná 0:0 (0:0)

Sestava: Alexandr Oliva - Jakub Mikoláš, Martin Berecka, Filip Malina, Petr Úlehla - Vít Gajdošík, Martin Lhotský, Matyáš Kedra - Radim Podlas, David Mikulka

TJ FS Napajedla - TJ Spartak Hluk 4:2 (2:2)

Branky: Lukáš Winkler, Robin Holomek, Dominik Vondráček, Radim Jurčík

Sestava: Lukáš Polášek (80. Filip Kočenda) - Radim Jurčík (85. Jiří Hába), Pavel Bartošek, Pavel Kolář, Jan Belej - David Podlas (46. Martin Bursík), Lukáš Winkler, Dominik Vondráček, Robin Holomek (32. ŽK) - Roman Šubík, Lukáš Srnec (84. Lukáš Večeřa)

Na střídání připraveni: Jakub Viceník

Do utkání lépe vstoupili hosté, kterým se podařilo již v 7. minutě nachytat jindy pozorného Poláška na švestkách a dalekonosnou střelou z cca 30 metrů otevřeli skóre zápasu 1:0. Domácím se o dvě minuty později podařilo srovnat zásluhou Winklera, který zužitkoval Vondráčkův milimetrový centr na zadní tyč a vrátil tak klid do hry domácích 1:1. Od tohoto okamžiku uzamkli domácí hosty na jejich polovině. V krátkém časovém úseku se 2x do zakončení dostal Šubík, ale ani jedna z jeho střel z hranice malého vápna nenašla skulinku mezi bránícími hráči. V 19. minutě zahrával Holomek rohový kop na přední tyč, ten byl bránícím hráčem odhlavičkován zpět k autorovi a ten technickou střelou podél gólmana poslal domácí do jednobrankového vedení 2:1. Domácí pomalu přidávali na obrátkách a hosté se jen ojediněle dostávali na jejich polovinu. V tuto chvíli se zdálo, že mají utkání pevně v rukách, ale opak byl pravdou. Osudnou se jim stala, tak jako v předešlém utkání 44. minuta, kdy si při bránění na malém vápně počínal Podlas neobratně a hostující hráč pohodlně srovnal na poločasových 2:2.

Druhý poločas už byl plně v režii domácích, kteří se hned ve 49. minutě ujali vedení 3 -2, kdy Winkler našel přesným centrem na zadní tyč nabíhajícího Jurčíka a ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Domácí pokračovali v dobývání hostující brány a podnikali jeden výpad za druhým. Vlivem nepřesné koncovky se skóre dlouhé minuty neměnilo. Až v 73. minutě si vzal sebevědomě míč domácí kapitán Vondráček a po sólu skrze polovinu hřiště upravil na konečných 4 – 2. Poslední slovo měl střídající Bursík, kterému se krásnou technickou střelou podařilo překonat hostujícího gólmana, míč se dle signalizace pomezního odrazil od břevna za brankovou čáru, ale branka nebyla hlavním arbitrem uznána. Dorost si připsal důležité body a o ty další svede bitvu v neděli 27.8.2017 od 10:00 hod na hřišti v Luhačovicích.