TJ Sokol Újezdec-Těšov - TJ Topolná 1:4 (0:1)

Sestava: Vít Janošek - Filip Malina, Jakub Viceník, Jiří Hába, Vít Gajdošík - Matyáš Kedra, Martin Berecka, Martin Lhotský, Viliam Machač - Martin Bursík, Lukáš Winkler

Na střídání připraveni: Ondřej Blaho, Radim Podlas

Slušovice – TJ FS Napajedla 2:4 (1:3)

Branky: David Brauner 4x

Sestava: Lukáš Polášek, Jiří Mikoška, Pavel Kolář, Tomáš Jurčík, David Podlas (83. Jan Belej), Robin Holomek (40. ŽK, 73. Lukáš Srnec), Miroslav Holomek (78. ŽK), Adam Lapčík, Karel Bajaja, David Brauner (79. Pavel Bartošek), Tomáš Bláha (59. Jan Zlámal).

Na střídání připraveni:

Utkání favorizovaných Slušovic a Napajedel mělo tentokrát již předem příchuť odvety, protože to byly právě Slušovice, kdo v podzimní části zvítězil největším rozdílem, dokázal našim dorostencům nastřílet 5 branek, a to ke všemu v domácím prostředí. Tentokrát nechtěli hosté z Napajedel ponechat nic náhodě a hned od úvodního hvizdu dostali domácí pod tlak. Jak se později ukázalo, nejúčinnější zbraní se stal David Brauner se kterým si domácí stopeři nevěděli rady. Poprvé trestal v 5. minutě, kdy se po nádherné přihrávce Lapčíka rychle dostal až do těsné blízkosti gólmana a střelou po zemi otevřel skóre zápasu 0:1. Druhý zásah si připsal o 13 minut později z akce jako přes kopírák, kdy po přihrávce za obranu využil svojí hbitosti, zbavil se stopera a pohotovou střelou na zadní tyč navýšil vedení na 0:2. Hattrick dokonal v 37. minutě opět po sprinterském souboji s domácími obránci 0:3. Po této brance hosté lehounce ubrali na tempu a domácí toho pohotově využili gólem do šatny ze 42. minuty, kdy se jim podařilo skórovat přímo z rohového kopu 1:3.

Nástup do druhého poločasu měli domácí daleko aktivnější než do toho prvního a již v prvních minutách se jim podařilo zamknout hosty na jejich polovině. Vědomi si ztráty soustředili veškeré síly do útoku, kde hrozili zejména z nebezpečně zahrávaných rohových kopů. Po zkušenosti z inkasované branky z prvního poločasu však byla hostující obrana vždy připravena. Domácí při svém útočném snažení však zapomněli na půlce číhajícího Braunera, který ještě neřekl poslední slovo. V 66. minutě si po soupeřově ztrátě ve středu hřiště vzal míč, uvedl stoperskou dvojici do role statistů a svou čtvrtou brankou v zápase uzavřel svůj gólový učet 1:4. Od tohoto okamžiku se Napajedelští museli soustředit jen a jen na bránění, protože se domácí zdá se nechtěli smířit s takovým výsledkem. V posledních minutách bušili do hostující obrany hlava nehlava, v cestě jim naštěstí stála vždy připravená obrana a několikrát svůj tým opět podržel dobře chytající Polášek. Zaslouženého snížení se domácí dočkali v 86. minutě a po křižné střele z hranice velkého vápna upravili konečný výsledek na 2:4. Zbytek zápasu si hosté již pohlídali a odváží si ze Slušovic cenný skalp. V dalším soutěžním kole čeká naše dorostence opět soupeř z pater nejvyšších, a to Uherský Brod. Utkání se odehraje v neděli 21. 5. 2017 od 13:30 na hřišti v Topolné.