TJ Slavoj Jarošov - TJ Topolná 1:3 (1:1)

Sestava: František Kočenda, Petr Úlehla, Viktor Žiška, Stanislav Gajdošík, Karel Horák, David Mikulka, Radim Podlas, Alexandr Oliva, Martin Večeřa, Tomáš Cahel, Petr Večeřa, Filip Hejda, David Hrbáček, Lukáš Foltýn

TJ Topolná - FK Ostrožská Nová Ves 1:4 (0:2)

Sestava: Filip Kočenda - Šimon Pekař, Jakub Viceník,Jiří Hába, Jakub Mikoláš - Matyáš Kedra, Lukáš Winkler, Martin Lhotský, Viliam Machač - Martin Bursík, Vít Janošek

Na střídání připraveni: Vít Gajdošík, Ondřej Blaho

Dorost:

TJ FS Napajedla - Slavičín 4:0 (2:0)

Branky: Lukáš Srnec 2, Adam Lapčík, David Brauner

Sestava: Mikoláš Bartoš - David Podlas, Jiří Mikoška, Miroslav Holomek, Tomáš Jurčík (65. Radim Jurčík) - Adam Lapčík, Tomáš Bláha, David Mikšaník (46. Lukáš Srnec), Karel Bajaja - David Brauner, Robin Holomek (48. Pavel Bartošík)

Utkání začalo náporem domácích, kteří vědomi si ostudy z předešlého kola v Holešově nechtěli nic ponechat náhodě. V cestě jim však stáli urostlí hráči Slavičína v čele s velmi sebevědomě chytajícím gólmanem, který dlouhé minuty držel pro Napajedla nepřijatelné čisté konto. Postupně přidával vrásky na čele Lapčíka, Braunera, Mikšaníka i Bláhy. Tlak domácích se s přibývajícími minutami stupňoval, ale i v tomto utkání se projevila stará bolest, a to nedůraz v koncovce. Jeden takový nedůraz předvedl asi po půlhodině hry K. Bajaja, který se sám řítil na hostující bránu, ale v rozhodujícím okamžiku pouze napálil vybíhajícího gólmana. Zvrat přišel v 36. minutě, domácí zahrávali rohový kop, odražený míč se dostal k volnému K.Bajajovi a ten pohotovou střelou skrze Lapčíkova záda otevřel skóre utkání. (Branka připsána Lapčíkovi) 1:0. Inkasovaná branka hosty vyhnala na polovinu Napajedel, ale Bartošem dirigovaná obrana byla vždy připravena. Otevřená obrana útočícího soupeře vyhovovala nejvíce rychlonohému Braunerovi, který ve 43. minutě využil hned prvního dlouhého nákopu za obranu a hlavou přehodil vybíhajího gólmana 2:0.

Do druhé půle nastoupil do útoku mladíček L. Srnec, K. Bajaja se postavil na kraj zálohy místo zraněného Mikšaníka a to se ukázalo jako velmi dobrý tah trenéra Kurtanského. Poprvé se o tom početná divácká kulisa přesvědčila v 58. minutě, když se L. Srnec ocitl sám v pokutovém území soupeře a když neměl komu přihrát, rozhodl se pro individuální slalom obranou a ranou do protipohybu gólmana navýšil na 3:0 pro domácí. Podruhé oko diváka zaplesalo v 60. minutě, když si na hranici vlastního pokutového území vzal míč K. Bajaja, nikým nelapen jej dopravil až na hranici pokutového území soupeře a centrem na zadní tyč našel nabíhajícího L. Srnce, který akrobaticky upavil na konečných 4:0. Zbytek utkání byl ve znamení spalování šancí domácích, ale konečný výsledek 4:0 proti houževnatému soupeři ze Slavičína je uspokojivý. Další soutěžní utkání sehraje dorost v sobotu 29.4.2017 od 10:00 hodin v Kunovicích.