TJ Nedachlebice - TJ Topolná  0:2 (0:1)

Střelci: Vojtášek, Kučera

Sestava: Polášek - Viceník J.,Belej, Bartošek, Podlas - Jurčík R.,Kučera, Večeřa L., - Szkibik, Vojtášek, Viceník T.

Střídali: Kočenda F., Sklenářová T., Bursík

Na první "ostrý" zápas jsme zavítali na hřiště soupeře, konkrétně do Nedachlebic. Jednalo se o pohárové utkání žáků, který má tuto sezónu premiéru. Vzhledem k výsledkům za podzimní část sezóny, jsme se domluvili na střídavém startu dvou hráčů FS Napajedla. Konkrétně se jedná o Lukáše Poláška a Jana Vojtáška.

Zápas začal z naší strany opět zmatečně, hráči si nedrželi své posty a vůbec se neřídili pokyny, které jsme si řekli v kabině. Po 10 minutách se situace zlepšila a začali jsme hrát naši hru, která vyústila v střelení gólu Janem Vojtáškem. Po vstřeleném gólu jsme zcela nepochopitelně přestali hrát a jen brankář Polášek nás zachránil od inkasování několika gólů.  Na začátku druhého poločasu jsme udělali pár změn v sestavě a hra se opět znatelně zlepšila. Odměnou za zlepšenou hru byl trestný kop z 30 metrů, který umístěnou střelou, proměnil Václav Kučera. Do konce zápasu stojí ještě za povšimnutí neproměněná šance Filipa Kočendy.

Vzhledem k druhému čtvrtfinálovému zápasu Osvětimany - Jarošov 6:2, hrajeme semifinále na půdě Osvětiman.

Dorost

FS Napajedla - Juřinka  1:4

Střelci: Mráz

Muži

TJ Topolná - TJ-Sokol Mistřice  2:0 (1:0)

Střelci: Mráz D., Gabrhelík T.

Sestava: Rosík - Vašťák, Pavlica, Foltýn P., Huňka - Gabrhelík, Hoferek O., Hoferek J., Mikulka - Mráz, Válek

Střídali: Foltýn M., Bartošek J.

Do prvního mistrovského utkání jarní části soutěže jsme vstoupili soustředěně. V prvních minutách jsme zodpovědně bránili a trpělivě čekali na příležitosti k ohrožení brány soupeře. Postupem času se začaly rodit první náznaky šancí. Ve dvacáté minutě vybojoval u levé postranní čáry míč Tomáš Gabrhelík a skvělým pasem mezi obránce vyslal do gólové šance Dana Mráze. Ten se po dobrém zpracování míče dostal za záda obránců a vyběhnuvšího brankáře prostřelil technickou střelou k pravé tyči. Po vstřeleném gólu jsme získali potřebný klid, který naopak postrádali hosté a díky chybám v rozehrávce se jim nedařilo vytvořit si gólové šance. Do té se naopak dostal na druhé straně Adam Válek, když se probíjel napříč pokutovým územím. Už překonaného brankáře zastoupil na brankové čáře obránce, který míč směřující do sítě uklidil do bezpečí. Náš sílící tlak vyústil v několik rohových kopů, ze kterých jsme ohrožovali bránu soupeře. Největší šanci na skórování měl Ondra Hoferek, jehož hlavičku zastavoval na brankové čáře opět obránce. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:0.

Ve druhém poločase byla patrná snaha hostů o srovnání skóre. Pro nás se tím začali otevírat brejkové příležitosti. Vinou nepřesností v přihrávkách se nám však nedařilo tyto situace přetavit v gólové šance. Naopak se začaly rodit šance na druhé straně, kdy se dvakrát hostující útočník ocitl ve velmi dobré šanci. V těchto chvílích nás podržel brankář, který všechny šance zlikvidoval. V 70. minutě dlouhý nakopávaný míč pohotově hlavou prodloužil Ondra Hoferek a stejně pohotově ho Tomáš Gabrhelík poslal za záda gólmana. Druhý uklidňující gól přinesl klid na naše kopačky. V dobré brankové příležitosti se ještě ocitl Adam Válek, ale z dobré pozice trefil pouze boční síť.

Pochvalu za bojovnost a předvedený výkon zaslouží celý tým. V dobrém světle se ukázaly nové posily prvního mužstva. Dan Mráz, který vypomáhá z dorostu a brankář Tomáš Rosík, který je u nás na hostování z Březolup.