Turnaj ve stolním tenise 2013

Dne 28. 12. 2013 se opět na staré škole uskutečnil turnaj ve stolním tenise pro neregistrované hráče. Vzhledem k velkým úspěchům z minulých let jsme v dopoledních hodinách uskutečnili turnaj pro i mládež (do 15. let).  Turnaje se zúčastnilo 6 dětí. Na nepopulárním čtvrtém místě skončil Víťa Gajdošík, cenu za třetí místo obrdžel Jakub Viceník. Stříbrnou medaili bral Martin Berecka. Vítězem bez jediného zaváhání se stal Šimon Pekař. Turnaje se dále účastnil Adam Gabriel Kopeček a Terka Sklenářová. Žádný z účatníků turnaje neodešel s prázdnou.

V odpoledních hodinách nastoupili k turnaji hráči starší 15 let. Turnaje v roce 2013 se zúčastnilo 21 hráčů, kteří byli rozděleni do 3 skupin. Ve skupinách hrál každý s každým, na dva vítězné sety. Po odehrání skupin následovalo již play-off, podle předem vytvořeného schématu. Osmifinále se hrálo taktéž na dva vítězné sety, čtvrtfinále a semifinále na tři vítězné sety a finále již na čtyři vítězné sety. Do finále se dostal Daniel Zelinka, který v play-off bez ztráty setu porazil Šimona Pekaře, D. Kadlece a Tondu Poláška. Z druhé poloviny play-off se do finále probojoval Martin Mikoška, který nechal za sebou Jakuba Bartoška, Petra Foltýna a Lukáše Sklenáře. Ve finále však nestačil na Daniela Zelinku, který ho porazil v poměru 4:1. Bronz vybojoval Tonda Polášek, který v souboji o třetí místo porazil Lukáše Sklenáře 4:2.

Je vidět, že obliba Vánočního turnaje ve stolním tenise neustále roste. Tento rok jsme již přivítali hráče ze Spytihněvi či Napajedel. Poděkování patří všem účastníkům turnaje a věrným divákům. Nesmíme zapomenout i na organizátory: již tradičně se organizace ujala rodina Oldřicha Poláška a opět mu můžeme poděkovat za skvěle připravený turnaj.