FK - Ostrožská Nová Ves - TJ Topolná 2:2 (1:1)

Střelci: Zumr, Kumbár - Viceník T., Kučera

Sestava : Szkibik- Viceník J., Viceník T., Bartošek, Jurčík, Sklenářová, Kučera, Hába, Večeřa, Podlas,

Kočenda

Střídal: Berecka

V sobotu ráno nastoupili naši žáci na lehce promáčeném hřišti proti týmu Ostrožské Nové Vsi. Z důvodu absence tří hráčů základního kádru jsme povolali dva hráče z přípravky a provedli změny oproti obvyklému rozestavení. Začátek zápasu se odvíjel v poklidném tempu, kdy se oba týmy jen stěží prokousávaly ke gólovým šancím. Jako první se začali osmělovat domácí, jejichž šance si vytvářel jeden hráč, který svou rychlostí začal dělat problémy naší obraně. Několikrát se domácím podařilo proniknout do velkého vápna, ale naštěstí se jim nedařilo přesně zakončit. Ujala se až střela vyslaná z hranice velkého vápna, kterou domácí záložník poslal svůj tým v 15. minutě do vedení. Naši hráči se nadále snažili kombinací dostat do gólových příležitostí. Chyběl nám však větší důraz v osobních soubojích a odvaha jít do zakončení. Ve 25. minutě naši akci zastavili domácí faulem před pokutovým územím. K trestnému kopu se postavil Tomáš Viceník a střelou o tyč vyrovnal na 1:1. Další šance si do poločasu nevytvořil žádný z týmů.

Druhý poločas se odvíjel ve stejném duchu jako první. Jeho začátek patřil opět domácím, kteří se po trestném kopu rozehraném za naši obranu a pohotové střele ujali vedení 2:1. Náš tým, ale nechtěl dát kůži lacino a zvýšenou aktivitou si začal vytvářet šance. V největší z nich trefil pěknou křížnou střelou Lukáš Večeřa tyčku. Zaslouženého vyrovnání jsme se dočkali v 65. minutě, kdy Vašek Kučera přešel přes tři bránící hráče a svoje sólo zakončil gólem. Domácí hráči se ještě snažili vedení strhnout na svoji stranu, ale naše obrana jim už nic nedovolila.

Vyjádření žáků ke gólu Tomáše Viceníka:

Ve 25. minutě jsme rozehrávali volný přímý kop z hranice kruhu ve středu hřiště. Přímáku se ujal náš stoper Tomáš Viceník a z půlky hřiště se nemýlil. Brankář střelu pouze vyrazil do tyče, ale od ní se míč odrazil do brány. Nutno podotknout, že za takový gól by se nemusel stydět ani zkušený hráč.